AS270HXB-L11
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
AS270HXB-L11
Diagonal Size :
27.0"
Panel Type :
LTPS TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution :
4032(RGB)×768 152PPI
Pixel Format :
RGB Vertical Stripe
Active Area :
673.747(W)×126.328(H) mm
Display Colors :
16.7M 85% NTSC
Light Source :
No B/L
Designed For :
Automotive Display
Frame Rate :
60Hz
Description
AS270HXB-L11 27.0 Inch Original 4032*768 LCD Screen Display
AS270HXB-L11 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N AS270HXB-L11
Diagonal Size 27.0"
Panel Type LTPS TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution 4032(RGB)×768 152PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 673.747(W)×126.328(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 679.747(W)×137.128(H) ×1.19(D) mm
Treatment Hard coating, Reflection 5.5% (Max.)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time -
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Glass Depth 0.40+0.50 mm
Transmissivity 3.52% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 85% NTSC
Light Source No B/L
Weight TBD
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel In-Cell Touch, I²C
D-IC Detail COG Built-in 3 source chips
Signal Interface LVDS (3 ch, 8-bit) , 68 pins FPC
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -40 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -40 ~ 95 °C