LM238WF5-SSC1
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
LG Display
Model Name :
LM238WF5-SSC1
screen size :
23.8 inch
Resolution :
1920(RGB)×1080 FHD 92PPI
Display size :
527.04(H)×296.46(V) mm
physical dimension :
541.31(H)×316.95(V) ×11.35(T) mm
Brightness(cd/m²) :
250cd/m² (Typ.)
Contrast :
1000:1 (Typ.) (TM)
Touchscreen :
On-Cell Touch
Apply to :
computer monitor
Description
LM238WF5-SSC1 LCD Touch Panel Display 23.8 inch IPS Display Panel
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
LG Display LCD SCREEN LM238WF5-SSC1
Manufacturer LG Display
Model Name LM238WF5-SSC1
Screen Size 23.8 inch
Types of a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080 FHD 92PPI
Pixel arrangement RGB vertical bar
Display area 527.04(H)×296.46(V) mm
physical dimension 541.31(H)×316.95(V) ×11.35(T) mm
Surface treatment Mirror (Haze 0%), Hard coating (3H)
Display brightness 250 cd/m2 (Typ.)
Contrast 1000:1 (Typ.) (transmission)
Recommended perspective Full view
Response time 14 (Typ.)(G to G) ms
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display mode IPS, normally black display, transmissive
Support color 16.7M, 72% NTSC
type of light source WLED, 30K hours, no driver
weight 2.25/2.36Kgs (Typ./Max.)
Frame rate 60Hz
Interface Type 30 pins LVDS (2 ch, 8-bit), connector
Voltage supply 5.0V (Typ.)
Application Environment Working temperature: 0 ~ 50 °C; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
LM238WF5-SSC1 LCD Screen Display Panel 23.8 Inch TFT
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can You declare my order of LM238WF5-SSC1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM238WF5-SSC1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How to make payment of LM238WF5-SSC1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of LM238WF5-SSC1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
We are one of the professional and experienced suppliers of LM238WF5-SSC1 LCD Touch Panel Display 23.8 inch IPS Display Panel, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.