LD430EQY-SNN1
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LD430EQY-SNN1
Diagonal Size :
43.0"
Panel Type :
a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution :
3840(RGB)×2160, UHD 103PPI
Pixel Format :
RGB Vertical Stripe
Active Area :
941.184(W)×529.416(H) mm
Operating Mode :
IPS, Normally Black, Transmissive
Light Source :
No B/L
View Direction :
Symmetry
Designed For :
Digital Signage
Description
LD430EQY-SNN1 43.0 inch 3840*2160 Touch LCD Display Screen
LD430EQY-SNN1 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LD430EQY-SNN1
Diagonal Size 43"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 103PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 941.184(W)×529.416(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 953(W)×543(H)×1.2(D) mm
Surface Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H)
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 8 (Typ.)(G to G)
Glass Depth -
Transmissivity 3.65% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors 16.7M/1.07B
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen In-Cell Touch, USB
Driver IC COFBuilt-in 12 source chips
Panel Weight 1.52Kgs (Typ.)
Application Digital Signage
Signal Interface V-by-One 8 lane, 51 pins Connector
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LD430EQY-SNN1 LCD Panel Special Instructions for International Buyers :
For Buyers in Brazil
For Buyers in Russia
Duty and Custom Fees
For Buyers in Remote Areas
LD430EQY-SNN1 LCD Panel Shipping and Package :
LD430EQY-SNN1 LCD Panel Shipment Guidelines :
1. Confirm the Model
2. Verify the Shipping Address
3. Shipping Timeline
4. Quality Control and Packaging
LD430EQY-SNN1 LCD Panel Warranty Information :
Warranty Period
Reporting Issues
Assistance and Problem Resolution
Return Merchandise Authorization (RMA)
LD430EQY-SNN1 LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LD430EQY-SNN1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of LD430EQY-SNN1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: How to make payment of LD430EQY-SNN1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
LG
Model Number :
LD430EQY-SNN1
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier