NV133FHM-T00
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
BOE
Model Name :
NV133FHM-T00 (BOE07B9)
screen size :
13.3 inches
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD, 166PPI
Display size :
293.76 × 165.24 (H×V)
physical dimension :
305.35 × 190.7 × 3.2 (H×V×D)
Brightness(cd/m²) :
220 cd/m² (Typ.)
Contrast :
800 : 1 (Typ.) (TM)
Touchscreen :
On-Cell Touch
Used for :
Laptop
Description
13.3 inch Lcd display NV133FHM-T00 1920X1080 EDP LCD Touch Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
BOE LCD SCREEN NV133FHM-T00 (BOE07B9)
Manufacturer BOE
Model Name NV133FHM-T00 (BOE07B9)
Screen Size 13.3 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080, FHD, 166PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 293.76 × 165.24 (H×V)
Outline(mm) 305.35 × 190.7 × 3.2 (H×V×D)
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight 9S4P WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen On-Cell Touch
Signal Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 40 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
13.3 Inch LCD Display Screen Panel NV133FHM-T00 1920x1080 IPS EDP
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Do you accept sample orders of NV133FHM-T00 (BOE07B9) ?
A: Of course!sample order is welcome !
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of NV133FHM-T00 (BOE07B9) ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of NV133FHM-T00 (BOE07B9) ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
We are one of the professional and experienced suppliers of 13.3 inch Lcd display NV133FHM-T00 1920X1080 EDP LCD Touch Panel Display, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.