B133HAK01.0
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
AUO
Model Name :
B133HAK01.0
screen size :
13.3 inches
Resolution :
1920(RGB)×1080 [FHD] 166PPI
Display size :
293.472 × 165.078 mm (H×V)
physical dimension :
305.35 × 194.35 × 3.2 mm (H×V×D)
Brightness(cd/m²) :
300 cd/m² (Typ.)
Contrast :
800 : 1 (Typ.) (TM)
Touchscreen :
On-Cell Touch
Used for :
notebook
Description
Auo 13.3 inch tft lcd IPS 1920*1080 LCD Touch Panel Display C for LAPTOP
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN B133HAK01.0 (AUO102D)
manufacturer AUO
Model Name B133HAK01.0 (AUO102D)
screen size 13.3 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1920(RGB)×1080 [FHD] 166PPI
Pixel arrangement RGB triangle
Display size 293.472 × 165.078 mm (H×V)
physical 305.35 × 194.35 × 3.2 mm (H×V×D)
Surface Matte, Hard coating (4H)
Brightness 300 (Typ.)
Contrast 800: 1 (Typ.) [Transmission]
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
responding 27 (Typ.)(Tr+Td) ms
Backlight type WLED, 15K hours, with LED driver
Refresh rate 60Hz
Touch function On-Cell Touch
signal system eDP (2 Lanes), connector, 40 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working: 0 ~ 50 °C; Storage: -25 ~ 60 °C
Auo 13.3 inch tft lcd IPS 1920*1080 LCD Touch Panel Display B133HAK01.0 for LAPTOP
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
Auo 13.3 Inch TFT LCD Touch Panel Display 1920x1080 IPS B133HAK01.0 For Laptop
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can I pay my order of B133HAK01.0 (AUO102D) via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Do you accept sample orders of B133HAK01.0 (AUO102D) ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of B133HAK01.0 (AUO102D) ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
We are one of the professional and experienced suppliers of Auo 13.3 inch tft lcd IPS 1920*1080 LCD Touch Panel Display B133HAK01.0 for LAPTOP, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.