N156BGN-E41
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
Innolux
Model Name :
N156BGN-E41 (CMN15CC)
screen size :
15.6 inches
Resolution :
1366(RGB)×768 WXGA 100PPI
Display size :
344.232(Horizontal)×193.536(Vertical) mm
physical dimension :
359.5(Horizontal)×223.8(Vertical) ×3.2(Thick) mm
Brightness(cd/m²) :
220cd/m² (Typ.)
Contrast :
600:1 (Typ.) (TM)
Touchscreen :
On-Cell Touch
Used for :
notebook
Description
15.6 inch lcd display laptop LCD Touch Panel Display N156BGN-E41
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Innolux LCD SCREEN N156BGN-E41 (CMN15CC)
manufacturer Innolux
Model Name N156BGN-E41 (CMN15CC)
screen size 15.6 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 1366(RGB)×768 WXGA 100PPI
Pixel configuration RGB vertical bar
Display size 344.232(Horizontal)×193.536(Vertical) mm
physical dimension 359.5(Horizontal)×223.8(Vertical) ×3.2(Thick) mm
surface treatment Mirror (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness 220cd/m² (Typ.)
Contrast 600:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 3/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of color 262K, 45% NTSC
Backlight type WLED, 15K hours, with LED driver
Appearance style Thin screen (PCBA straight, thickness ≤3.2mm)
Apply to notebook
Refresh rate 60Hz
Touch function On-Cell Touch
signal system 40 pins eDP (1 Lane), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Working temperature: 0 ~ 50 °C; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
N156BGN-E41 15.6 Inch Laptop LCD Display 1366×768 IPS
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can I pay my order of N156BGN-E41 (CMN15CC) via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of N156BGN-E41 (CMN15CC) ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How to make payment of N156BGN-E41 (CMN15CC) ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of N156BGN-E41 (CMN15CC) ?
A: Of course!sample order is welcome !
We are one of the professional and experienced suppliers of 15.6 inch lcd display laptop LCD Touch Panel Display N156BGN-E41, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.