B156XTK01.0
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
AUO
Model Name :
B156XTK01.0 (AUO10EC)
screen size :
15.6 inches
Resolution :
1366(RGB)×768 WXGA 100PPI
Display size :
344.232(H)×193.536(V) mm
physical dimension :
359.5(H)×223.8(V) ×3.4(D) mm
Brightness(cd/m²) :
200 cd/m² (Typ.)
Contrast :
500 : 1 (Typ.) (TM)
Touchscreen :
On-Cell Touch
Used for :
notebook
Description
15.6 inch B156XTK01.0 with LCD Touch Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN B156XTK01.0 (AUO10EC)
manufacturer AUO
Model Name B156XTK01.0 (AUO10EC)
screen size 15.6 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1366(RGB)×768 WXGA 100PPI
Pixel configuration RGB vertical bar
Display size 344.232(H)×193.536(V) mm
physical dimension 359.5(H)×223.8(V) ×3.4(D) mm
surface treatment Hard coating (3H)
Brightness 200cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 8 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of color 262K, 45% NTSC
Backlight type WLED, 15K hours, with LED driver
Physical shape Thin screen (PCBA straight, thickness ≤3.2mm)
Apply to notebook
Refresh rate 60Hz
Touch function On-Cell Touch
signal system 40 pins eDP (1 Lane), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Working temperature: 0 ~ 50 °C; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
AUO B156XTK01.0 15.6 Inch Laptop LCD Panel 1366×768 iPS
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Do you accept sample orders of B156XTK01.0 (AUO10EC) ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B156XTK01.0 (AUO10EC) ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods B156XTK01.0 (AUO10EC) ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can I pay my order of B156XTK01.0 (AUO10EC) via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
We are one of the professional and experienced suppliers of 15.6 inch B156XTK01.0 with LCD Touch Panel Display, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.