F080A27-6T1
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
F080A27-6T1
Diagonal Size :
8.0"
Panel Type :
a-Si TFT-LCD, CELL, Q-CUT (Full Cell)
Resolution :
800(RGB)×1280, WXGA 188PPI
Pixel Format :
RGB Vertical Stripe
Active Area :
107.64(W)×172.224(H) mm
Application :
Pad & Tablet
Touch Screen :
On-Cell Touch, I²C
Response :
25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Contrast Ratio :
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Description
800*1280 F080A27-6T1 8.0 inch TFT LCD Panel Display Screen
F080A27-6T1 LCD Panel Product details :
Brand Innolux
Model P/N F080A27-6T1
Diagonal Size 8.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, Q-CUT (Full Cell)
Resolution 800(RGB)×1280, WXGA 188PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 107.64(W)×172.224(H) mm
Bezel Opening -
Outline(mm) 112.64(W)×181.8(H)×0.8(D)
Luminance 0 (cd/m²)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Good View at Symmetry
Glass Thickness 0.40+0.40 mm
Color Depth 16.7M 62% NTSC
Mass -
Refresh Rate -
Treatment Without Polarizer
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Transmissivity 4.37% (Typ.)
Backlight No B/L
Used for Pad & Tablet
Touchscreen On-Cell Touch, I²C
Max. Ratings Storage Temp.: -25 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 60 °C
F080A27-6T1 LCD Screen Report Item :
Product Overview:
Product Information and Services:
Stock and Availability:
Why Choose Us:
Extensive Inventory: A wide range of sizes and specifications to meet diverse industrial needs.
Expert Support: Professional technical consultation to guide you through the selection process.
F080A27-6T1 LCD Panel Shipping and Package :
F080A27-6T1 LCD Screen Shipment Information :
Worldwide Shipping:
We provide global shipping to ensure our products reach customers no matter where they are located.
Standard Shipping by DHL:
Delivery Time: Your order will be shipped via DHL and will typically arrive within 3-7 days.
Expedited Service: DHL offers fast and reliable delivery to most destinations worldwide.
Economical Shipping by HK Post:
Delivery Time: Shipments via HK Post usually take 15-20 days to arrive.
Customs Handling: Inform us if you prefer this option, and we will assist you in arranging it.
Customs and Import Fees:
F080A27-6T1 LCD Screen Refund & Return Policy :
Defective Items:
Return Conditions:
Shipping Considerations:
F080A27-6T1 LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of F080A27-6T1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of F080A27-6T1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of F080A27-6T1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Innolux
Model Number :
F080A27-6T1
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier