LM238WF5-SSE5
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LM238WF5-SSE5
Diagonal Size :
23.8"
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 92PPI
Active Area :
527.04(W)×296.46(H) mm
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode :
IPS, Normally Black, Transmissive
Support Color :
16.7M 72%NTSC
Light Source :
WLED, 30K hours, No Driver
Application :
Desktop Monitor
Signal Type :
LVDS (2 ch, 8-bit), Connector30 pins
Description
LM238WF5-SSE5 New LCD Screen for HP Pavilion 24-Df0014
LM238WF5-SSE5 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LM238WF5-SSE5
Diagonal Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 92PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 527.04(W)×296.46(H) mm
Bezel Opening -
Outline (mm) 535.12×313.12×12.76 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 14 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72%NTSC
Backlight WLED, 30K hours, No Driver
Mass 1.93/2.03Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen In-Cell Touch, USB
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit), Connector30 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C