LA103WF4-SL03
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LA103WF4-SL03
Diagonal Size :
10.3"
Resolution :
1920(RGB)×720 200PPI
Active Area :
243.648(W)×91.368(H) mm
Outline Size :
262.28(H)×113.19(V)×13.09(D) mm
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
Luminance :
900 cd/m² (Typ.)
Weight :
420/425g (Typ./Max.)
Designed For :
Outdoor High Brightness、Automotive Display
Signal Interface :
LVDS (2 ch, 8-bit), 60 pinsConnector
Description
LA103WF4-SL03 10.3 inch For Car Media Center Touch Lcd Instrument Cluster
LA103WF4-SL03 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LA103WF4-SL03
Diagonal Size 10.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×720 200PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 243.648(W)×91.368(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 262.28(H)×113.19(V)×13.09(D) mm
Treatment Anti Fingerprint, Hard coating (3H), Antireflection
Luminance 900 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1100:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 20 (Max.)(Tr+Td)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 100%sRGB
Light Source WLED [7S4P], 20K hours, W/O Driver
Weight 420/425g (Typ./Max.)
Designed For Outdoor High Brightness,Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel In-Cell Touch, I²C
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit), 60 pinsConnector
Power Supply 5.0V (Typ.)
LA103WF4-SL03 LCD Screen Notice:
To ensure prompt delivery, please provide us with your accurate contact details.
LA103WF4-SL03 LCD Panel Shipping and Package :
LA103WF4-SL03 LCD Screen International Orders:
International orders may experience extended delivery times due to customs processing delays.
LA103WF4-SL03 LCD Screen About Item and Shipping Price:
LA103WF4-SL03 LCD Panel FAQ :
Q: How long will I receive my goods LA103WF4-SL03 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of LA103WF4-SL03 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders of LA103WF4-SL03?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
LG Display
Model Number :
LA103WF4-SL03
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier