M195FGK-L30
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
M195FGK-L30
Diagonal Size :
19.5"
Resolution :
1600(RGB)×900, HD+ 94PPI
Active Area :
432(W)×239.76(H) mm
Outline Size :
458(W)×265.6(H)×13.6(D)
Brightness :
200 (Typ.)(cd/m²)
Application :
Desktop Monitor
Viewing Angle :
85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio :
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Signal Interface :
LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector
Environment :
Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
Description
M195FGK-L30 TFT-LCD Display 19.5 inch 1600*900 LCD Module LCD Panel
M195FGK-L30 LCD Panel Product details :
Brand Innolux
Model P/N M195FGK-L30
Diagonal Size 19.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1600(RGB)×900, HD+ 94PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 432(W)×239.76(H) mm
Bezel Opening 448.3(W)×256.06(H) mm
Outline(mm) 458(W)×265.6(H)×13.6(D)
Luminance 200 (Typ.)(cd/m²)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Good View at 6 o'clock
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Mass 1.58/1.65Kgs (Typ./Max.)
Refresh Rate 60Hz
Treatment Hard coating (6H)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Backlight 11S4P WLED , 40K hours , No Driver
Used for Desktop Monitor
Touchscreen PCAP, USB
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M195FGK-L30 LCD Screen Note:
M195FGK-L30 LCD Screen About Company:
M195FGK-L30 LCD Panel Shipping and Package :
M195FGK-L30 LCD Screen Return and Warranty:
M195FGK-L30 LCD Panel FAQ :
Q: If I place order now,when will you ship the goods of M195FGK-L30 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of M195FGK-L30 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can You declare my order of M195FGK-L30 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods M195FGK-L30 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Innolux
Model Number :
M195FGK-L30
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier