AA101TA12ADA11
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
AA101TA12ADA11
Diagonal Size :
10.1"
Resolution :
1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Active Area :
216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Dim. :
239(H)×158.5(V) mm
Luminance :
800 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle :
88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Application :
Industrial / Outdoor High Brightness
Weight :
500g
Signal Type :
LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 30 pins Connector
Environment :
Operating Temperature: -30 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
Description
AA101TA12ADA11 for Mitsubishi 10.1 inch 1280*800 LCD Screen Monitors
AA101TA12ADA11 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA101TA12ADA11
manufacturer Mitsubishi
Model Name AA101TA12ADA11
screen size 10.1 inch
Screen Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1280(RGB)×800 (WXGA) 149PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 216.96 × 135.6 (H×V)
Outline(mm) 239 × 158.5 (H×V×D)
Bezel Area(mm) -
Treatment Clear
Luminance 800 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Response 12/12 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Color Depth 262K/16.7M 50% NTSC
Backlight 2 strings WLED , 100K hours , No Driver
Mass 500g
Refresh Rate 60Hz
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 30 pins Connector
Max. Ratings
Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -30 ~ 70 °C
AA101TA12ADA11 LCD Screen Note:
AA101TA12ADA11 LCD Screen About Company:
AA101TA12ADA11 LCD Panel Shipping and Package :
AA101TA12ADA11 Screen Return and Warranty:
AA101TA12ADA11 LCD Panel FAQ :
Q: Are you manufactory or trade company?
A: We are a Trade Company , We are LCD panel professional
Q: How to order Mitsubishi Display LCD AA101TA12ADA11 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you tested the AA101TA12ADA11 before shipping ?
A: Of course , our lcd panel AA101TA12ADA11 was Strictly tested before shipping.
Q: What happen if the lcd pane AA101TA12ADA11 received can't work ?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Mitsubishi
Model Number :
AA101TA12ADA11
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier