10.1 inch 1280x800 WXGA TFT-LCD CELL for Innolux EE101IA-01D FOB PAD Tablet Industrial Implementation without Backlight
Products Description
Panel Model
EE101IA-01D
Panel Brand
Innolux
Size (inch )
10.1inch
Panel Type
a-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution
1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Pixel Format
RGB Vertical Stripe
Module Outsize(mm)
223.95×144.24×1.06 (H×V×D)
Display Mode
IPS, Normally Black, Transmissive
LCD Active area(mm)
216.96(W)×135.6(H) mm
Response Time
10/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors
16.7M 50% NTSC
Light Source
No B/L , No Driver
Viewing Angle
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Transmissivity
5.85% (Typ.)
Brightness
0 cd/m² (Typ.)
Power Supply
2.5/8.2/15/-13V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
Contrast Ratio
800 : 1 (Typ.) (TM)
Used for
PAD Tablet
Frame Ratio
60Hz
Enviroment
Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Operating Temp.: -20 ~ 70°C
LCM Interface Type
LVDS (1 ch, 8-bit) , Connector 40 pins
FPC connector
Details Images
Company Profile
FAQ
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Type :
TFT
Display Size :
10.1 inch
Supplier Type :
Original Brand
Place of Origin :
China
Brand Name :
Innolux
Panel Type :
a-Si TFT-LCD, LCM
Contact Supplier