TM145XFKP01-00
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
TM145XFKP01-00
Diagonal Size :
14.5"
Panel Type :
a-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution :
1920(RGB)×720 141PPI
Pixel Format :
RGB Vertical Stripe
Active Area :
345.6(W)×129.6(H) mm
Outline Dim. :
353.3(H)×140.3(V) ×1.23(D) mm
Treatment :
Hard coating
Contrast Ratio :
1200:1 (Typ.) (TM)
Designed For :
Automotive Display
Description
TM145XFKP01-00 14.5 inch LCD Screen Monitor
TM145XFKP01-00 LCD Panel Product details :
Brand TIANMA
Model P/N TM145XFKP01-00
Diagonal Size 14.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution 1920(RGB)×720 141PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 345.6(W)×129.6(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 353.3(H)×140.3(V) ×1.23(D) mm
Treatment Hard coating
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1200:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 20 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness -
Transmittance 4.2% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 99% sRGB
Light Source No B/L
Weight TBD
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
D-IC Detail COG Built-in 1 source + 3 gate chips
Interface Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -40 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -40 ~ 95 °C
TM145XFKP01-00 LCD Screen Regarding Us:
Our Product Range
Hitachi: Known for their durable and high-performance displays.
Samsung: Leading the market with cutting-edge technology and innovation.
Sharp: Renowned for their crystal-clear display quality and reliability.
NEC: A preferred choice for professional-grade monitors and displays.
Tianma: Recognized for their advanced industrial display solutions.
AUO: Providing a wide range of sizes and applications.
Fujitsu: Offering robust and efficient LCD solutions.
Kyocera: Known for their long-lasting and high-quality displays.
Technical Support
TM145XFKP01-00 LCD Panel Shipping and Package :
TM145XFKP01-00 LCD Screen Shipping Information:
Quality Assurance
Shipping Timeline
Shipping Address
Estimated Delivery Time
TM145XFKP01-00 LCD Screen Returns Policy :
30-Day Money Back Guarantee
Return Process
Important Notes
We recommend using a trackable shipping method for your return to ensure that it reaches us safely.
TM145XFKP01-00 LCD Panel FAQ :
Q: How can I trace my order of TM145XFKP01-00 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TM145XFKP01-00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of TM145XFKP01-00 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of TM145XFKP01-00 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
TIANMA
Model Number :
TM145XFKP01-00
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier