EJ080NA-05B
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
Innolux
Model Name :
EJ080NA-05B
screen size :
8.0 inch
Resolution :
800(RGB)×600, SVGA, 125PPI
Display Area :
162(W)×121.5(H) mm
Outline Size :
183(W)×141(H) ×5.9(D) mm
Bezel Opening :
164.8(W)×124.3(H) mm
Brightness(cd/m²) :
250 cd/m² (Typ.)
Contrast :
500:1 (Typ.) (TM)
Used for :
Digital photo frame / portable DVD
Description
8 inch 800*600 TFT Industrial LCD Screen Display Panel EJ080NA-05B
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Innolux LCD SCREEN EJ080NA-05B
Panel Brand Innolux
Panel Model EJ080NA-05B
Panel Size 8.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 125PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 162(W)×121.5(H) mm
Bezel Opening 164.8(W)×124.3(H) mm
Outline Size 183(W)×141(H) ×5.9(D) mm
Surface Antiglare,
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K 50% NTSC
Lamp Type 3S10P WLED , 20K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Panel Weight 241g (Typ.)
Signal Interface Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 50 pins FPC
Input Voltage 3.3/10.4/16.0/-7.0V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
EJ080NA-05B LCD Display Screen Panel
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of EJ080NA-05B ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of EJ080NA-05B to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods EJ080NA-05B ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of EJ080NA-05B ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
We are one of the professional and experienced suppliers of 8 inch 800*600 TFT Industrial LCD Screen Display Panel EJ080NA-05B , offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.