LB104S01-TL01
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
10pcs
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
LG Display
Model Name :
LB104S01-TL01
screen size :
10.4 inch
Resolution :
800(RGB)×600 [SVGA] 96PPI
Display size :
211.2 × 158.4 mm (H×V)
physical dimension :
224.5 × 172 mm (H×V×D)
Viewable area :
214.2 × 161.8 mm (H×V)
Brightness :
250cd/m² (Typ.)
Contrast :
400:1 (Typ.) (transmission)
Best angle :
6 o'clock
Apply to :
Industrial
Description
new and original 10.4 inch LCD LB104S01-TL01
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
LG Display LCD SCREEN LB104S01-TL01
Manufacturer LG.
Model Name LB104S01-TL01
Screen Size 10.4"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×600 [SVGA] 96PPI
Pixel configuration RGB vertical bar
Display size 211.2 × 158.4 mm (H×V)
physical dimension 224.5 × 172 mm (H×V×D)
Visual size 214.2 × 161.8 mm (H×V)
Surface treatment Matte, Hard coating (3H)
Brightness (cd/m2) 250 (Typ.)
Contrast 400: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, normally white display, Transmissive
Viewing angle 65/65/45/55 (Min.)(CR≥10)
responding speed 6/19 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of colors 262K, 45% NTSC
Backlight type 1 pcs CCFL, 30K hours, no driver
Screen weight 290/300g (Typ./Max.)
Refresh rate 60Hz
signal system LVDS (1 ch, 6-bit), connector, 20 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,