M230HGE-L20
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
M230HGE-L20
Screen Size :
23.0 inch
Pixel Number :
1920(RGB)×1080 [FHD] 95PPI
Active Area(mm) :
509.184(H)×286.416(V) mm
Outline(mm) :
533.2(H)×312(V) mm
Bezel Area(mm) :
513.784(H)×291.016(V) mm
Luminance :
250 (Typ.)
Contrast Ratio :
1000: 1 (Typ.) [Transmission]
Description
M230HGE-L20 23 inch LCD Screen Display Panel
Product details :
Chimei Innolux LCD SCREEN M230HGE-L20
manufacturer Chimei Innolux
Model Name M230HGE-L20
screen size 23.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080 [FHD] 95PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 509.184(H)×286.416(V) mm
physical dimension 533.2(H)×312(V) mm
Visual size 513.784(H)×291.016(V) mm
surface treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast 1000:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Viewing angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td)ms
Number of color 16.7M 72% NTSC
Backlight type WLED , 50K hours , W/O Driver
Panel weight 2.20/2.30Kgs (Typ./Max.)
Apply to Desktop Monitor
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Supply voltage 5.0V (Typ.)
Maximum rating Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
M230HGE-L20 23 Inch LCD Screen Panel 1920×1080 IPS
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ:
Q: Do you accept sample orders for M230HGE-L20 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: What happen if the M230HGE-L20 I receive can't work ?
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M230HGE-L20 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
We are one of the professional and experienced suppliers of M230HGE-L20 23 inch LCD Screen Display Panel, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.