ZJ050NA-08C
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
brand :
Innolux
Model Name :
ZJ050NA-08C
screen size :
5.0 inch
Resolution :
640(RGB)×480 VGA 159PPI
Display size :
101.76(H)×76.32(V) mm
physical dimension :
117.65(H)×88.43(V) ×5.9(D) mm
Viewing Angle :
70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Brightness(cd/m²) :
250 cd/m² (Typ.)
Contrast :
500:1 (Typ.) (TM)
Apply to :
Video phone / video doorbell / digital photo frame
Description
ZJ050NA-08C INNOLUX 5.0 inch LCD Screen Display Panel
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Innolux LCD SCREEN ZJ050NA-08C
Panel Brand Innolux
Panel Model ZJ050NA-08C
Panel Size 5.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 640(RGB)×480, VGA, 159PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 101.76(W)×76.32(H) mm
Outline Size 117.65(W)×88.43(H) ×5.9(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 50% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Signal Interface Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins FPC
Input Voltage 3.3/10.4/17.0/-7.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Do you accept sample orders for ZJ050NA-08C ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: How long will I receive my goods of ZJ050NA-08C ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for ZJ050NA-08C ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
We are one of the professional and experienced suppliers of ZJ050NA-08C INNOLUX 5.0 inch LCD Screen Display Panel , offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Innolux
Model Number :
ZJ050NA-08C
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier