LP116WH1-TLA1
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LP116WH1-TLA1
Diagonal Size :
11.6"
Resolution :
1366(RGB)×768, WXGA 135PPI
Pixel Format :
RGB Vertical Stripe
Active Area :
256.125(W)×144(H) mm
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Display Colors :
262K 43%NTSC
Lamp Type :
WLED, 10K hours, With LED Driver
Used for :
Laptop、Netbook PC
Frame Rate :
60Hz
Description
LP116WH1-TLA1 11.6 Inch 1366*768 Resolution LCD Screen Panel for Netbook PC
LP116WH1-TLA1 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LP116WH1-TLA1
Diagonal Size 11.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1366(RGB)×768, WXGA 135PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 256.125(W)×144(H) mm
Bezel Opening 261.15(W)×148.34(H) mm
Outline Dim. 268(W)×161.5(H)×5.2(D) mm
Treatment Glare (Haze 0%)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 300:1 (Min.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 9 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 30/30/10/20 (Min.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 43%NTSC
Light Source WLED, 10K hours, With LED Driver
Form Style Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Designed For Laptop,Netbook PC
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit), 40 pinsConnector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C