LQ134N1JX41
MOQ :
1 pcs
Model Name :
LQ134N1JX41
Diagonal Size :
13.4"
Resolution :
1920(RGB)×1200 169PPI
Display size :
288(W)×180(H) mm
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Signal :
eDP , terminal
maximum rating :
Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C
Used for :
Laptop
Description
LQ134N1JX41 13.4 inch 1920*1200 LCD Panel Screen
LQ134N1JX41 LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ134N1JX41
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ134N1JX41
screen size 13.4inches
Panel Type Oxide TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1200 169PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 288(W)×180(H) mm
surface Mirror (Haze 0%), Hard coating
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
responding speed 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Optical mode New Mode2, Normally Black, Transmissive
Number of colors 16.7M
Backlight type WLED , 15K hours, with LED driver
Used for Laptop
Signal eDP , terminal
voltage supply 3.3V (Typ.)
maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C
LQ134N1JX41 LCD Screen Note:
LQ134N1JX41 LCD Screen About Company:
LQ134N1JX41 LCD Panel Shipping and Package :
LQ134N1JX41 LCD Screen Return and Warranty:
LQ134N1JX41 LCD Screen FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of LQ134N1JX41 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How long will I receive my goods LQ134N1JX41 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can I pay my order of LQ134N1JX41 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Sharp
Model Number :
LQ134N1JX41
MOQ :
1 pcs
T/T, Western Union
Contact Supplier