LQ140M1JW31
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LQ140M1JW31
Diagonal Size :
14.0"
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD, 157PPI
Display size :
309.312(W)×173.988(H) mm
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Signal :
eDP (2 Lanes) , terminal
maximum rating :
Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -25 ~ 60 °C
Used for :
Laptop
Description
LQ140M1JW31 14.0 inch 1920*1080 LCD Screen Display Panel
LQ140M1JW31 LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ140M1JW31
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ140M1JW31
screen size 14.0inches
Panel Type Oxide TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 157PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 309.312(W)×173.988(H) mm
surface matte
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) [Transmission]
View Direction Symmetry
Viewing Angle 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
responding speed 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Optical mode New Mode2, Normally Black, Transmissive
Number of colors 16.7M
Backlight type WLED , 15K hours, with LED driver
Appearance Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Designed For Laptop
Signal eDP (2 Lanes) , terminal
maximum rating Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -25 ~ 60 °C
LQ140M1JW31 LCD Screen Note:
LQ140M1JW31 LCD Screen About Company:
LQ140M1JW31 LCD Panel Shipping and Package :
LQ140M1JW31 LCD Screen Return and Warranty:
LQ140M1JW31 LCD Screen FAQ:
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of LQ140M1JW31?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of LQ140M1JW31 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long will I receive my goods LQ140M1JW31?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Sharp
Model Number :
LQ140M1JW31
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier