B116XAT02.0
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
B116XAT02.0
Screen Size :
11.6"
Resolution :
1366(RGB)×768, WXGA, 135PPI
Display Area :
256.125(W)×144(H) mm
Outline Dim. :
293(W)×193.79(H) mm
Luminance :
370 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
800:1 (Min.) (TM)
Application :
Laptop
Description
11.6 inch B116XAT02.0 LED LCD Display Touch Screen Digitizer Assembly for Lenov IdeaPad Yoga 11S 20246 Ultrabook
Product details :
AUO LCD SCREEN B116XAT02.0
manufacturer AUO
Model Name B116XAT02.0
screen size 11.6 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , Assembly
Resolution 1366(RGB)×768 WXGA 135PPI
Pixel RGB Vertical Stripe
Display size 256.125(W)×144(H) mm
physical 293(W)×193.79(H) mm
Surface Hard coating (9H)
Brightness 370 cd/m² (Typ.)
Contrast 800:1 (Typ.) (transmission)
Best angle Full perspective
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
responding 25 (Typ.)(Tr+Td)
Number of 262K , 50% NTSC
Backlight type WLED, 10K hours, with LED driver
Apply to Laptop
Refresh rate 60Hz
Touch function Projection capacitance touch screen
signal system eDP (2 Lanes), connector, 30 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
After-sale service:
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ:
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: How can I trace my order of B116XAT02.0 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of B116XAT02.0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of B116XAT02.0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
B116XAT02.0
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier