N156HGA-EAB
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model :
N156HGA-EAB
Diagonal Size :
15.6 inch
Pixel Format :
1920(RGB)×1080 (FHD) 141PPI
Outline :
359.5 × 223.8 × 3.2 (H×V×D)
Viewing Angle :
45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Support Color :
262K 45% NTSC
Good View at :
6 o'clock
Designed For :
Laptop
Description
N156HGA-EAB Laptop 15.6 inch LED LCD Screen display monitor panel matte 30 Pins
N156HGA-EAB Product details :
Innolux LCD SCREEN N156HGA-EAB
Manufacturer Innolux
Model Name N156HGA-EAB
Screen Size 15.6 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 141PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 344.16 × 193.59 (H×V)
Outline(mm) 359.5 × 223.8 × 3.2 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Response 3/8 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
N156HGA-EAB Laptop 15.6 inch LED LCD Screen display monitor panel matte 30 Pins FHD 1920X1080
N156HGA-EAB Advantage:
LONG HISTROY:
With 10 years professional manufacturing experience
HIGH QUALITY:
Design and manufacture high quality products by strict QC standard
FAST DELIVERY:
7-10 days for bulk order
SMALL ORDER ACCEPTABLE:
Small order is accepted, we treat every order well
WONDERFUL TEAM:
Professional sales team to offer fast response and good service
OEM/ODM ACCEPTABLE:
Over 8 years rich OEM/ODM experience for clients all over the world
ABUNDANT PRODUCTS:
Full product lines for high and amazing products
STANDARD WARRANTY:
1 year service is provided from the date of purchase
N156HGA-EAB Payment:
We accept payment of T/T, Western Union,Paypal and cash only.
N156HGA-EAB Garrantee:
Aliexpress messenger, We will do everything we can to make sure your happy with your order.
We offer 90 days warranty.
N156HGA-EAB Shippment:
We will send the goods 3-5days after payment,.And we will send you the tracking number soon
N156HGA-EAB Precautions for buyers:
The new original screen has two Grade:
Defects will not spread, and the screen surface will not be scratched!
Good, no defects, no scratches!
N156HGA-EAB FAQ:
Q: How long will I receive my goods N156HGA-EAB ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can You declare my order of N156HGA-EAB to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of N156HGA-EAB via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
N156HGA-EAB Shippment & Packing
N156HGA-EAB 15.6 Inch LCD Laptop Screen Display Monitor Panel Matte 30 Pins FHD 1920X1080
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Innolux
Model Number :
N156HGA-EAB
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier