LB104S01-TL02
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1 pcs
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
LG Display
Model Name :
LB104S01-TL02
screen size :
10.4 inch
Resolution :
800(RGB)×600 SVGA 96PPI
Display size :
211.2(H)×158.4(V) mm
physical dimension :
224.5(H)×172(V) mm
Viewable area :
214.2(H)×161.8(V) mm
Brightness :
250cd/m² (Typ.)
Contrast :
400:1 (Typ.) (transmission)
Best angle :
6 o'clock
Apply to :
Industrial
Description
LB104S01-TL02 Original 10.4 inch LCD Panel Screen for LG
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
LG Display LCD SCREEN LB104S01-TL02
Manufacturer LG Display
Model Name LB104S01-TL02
Screen Size 10.4 inch
Types of a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×600 SVGA 96PPI
Pixel arrangement RGB vertical bar
Display area 211.2(H)×158.4(V) mm
physical dimension 224.5(H)×172(V) mm
Open area 214.2(H)×161.8(V) mm
Surface treatment Matte, Hard coating (3H)
Display brightness 250 cd/m2 (Typ.)
Contrast 400:1 (Typ.) (transmission)
Recommended perspective 6 o'clock
Response time 6/19 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing angle 65/65/45/55 (Min.)(CR≥10)
Display mode TN, normally white display, transmissive
Support color 262K, 45% NTSC
type of light source CCFL [1 pcs], 20K hours, no driver
weight 290/300g (Typ./Max.)
Frame rate 60Hz
Interface Type 20 pins LVDS (1 ch, 6-bit), connector
Voltage supply 3.3V (Typ.)
Application Environment Working temperature: 0 ~ 50 °C; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can I pay my order of LB104S01-TL02 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LB104S01-TL02?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of LB104S01-TL02 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
LG Display
Model Number :
LB104S01-TL02
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1 pcs
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Contact Supplier