LB121S03-TD01
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
10pcs
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Price :
Negotiable
manufacturer :
LG Display
Model Name :
LB121S03-TD01
screen size :
12.1 inch
Resolution :
800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Display size :
246(W)×184.5(H) mm
physical dimension :
280(W)×218(H) ×11.5(T) mm
Viewable area :
249.2(W)×187.8(H) mm
Brightness :
400cd/m² (Typ.)
Contrast :
500:1 (Typ.) (transmission)
Best angle :
6 o'clock
Apply to :
Industrial
Description
NEW LCD DISPLAY LCD PANEL LB121S03-TD01
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
LG Display LCD SCREEN LB121S03-TD01
Manufacturer LG.
Model Name LB121S03-TD01
Screen Size 12.1 inches
Panel type a-Si TFT-LCD, LCM
Number of pixels 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Pixel layout RGB vertical bar
Display area 246(W)×184.5(H) mm
Viewable area 249.2(W)×187.8(H) mm
physical dimension 280(W)×218(H) ×11.5(T) mm
Surface treatment Matte, Hard coating (3H)
Panel brightness 400 cd/m2 (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing angle 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10)
Operating mode TN, normally white display, transmissive
Best perspective 6 o'clock
Reaction time 10/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display color 262K, 45% NTSC
type of light source 2 pcs CCFL, 50K hours, without driver
working frequency 60Hz
Panel weight 670g (Max.)
Signal interface Parallel RGB (1 ch, 6-bit), 41 pins, Connector
Drive screen voltage 3.3V (Typ.)
working environment Working: 0 ~ 70 °C; Storage: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,