N133BGE-EAB
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Panel Model :
N133BGE-EAB
Panel Size :
13.3 inch
Resolution :
1366(RGB)×768 (WXGA) 118PPI
Display Area :
293.42 × 164.97 (H×V)
Viewing Angle :
45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth :
262K 50% NTSC
Contrast Ratio :
500 : 1 (Typ.) (TM)
Application :
Laptop
Description
N133BGE-EAB HD TN matte 13.3 inch slim edp 30 pins up down brackets lcd laptop monitor
N133BGE-EAB Product details :
Innolux LCD SCREEN N133BGE-EAB
Manufacturer Innolux
Model Name N133BGE-EAB
Screen Size 13.3 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1366(RGB)×768 (WXGA) 118PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 293.42 × 164.97 (H×V)
Outline(mm) 306.3 × 195.2 × 3 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 296.42 × 167.97 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Response 8/8 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K 50% NTSC
Backlight 9S3P WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (1 Lanes) , Connector 30 pins
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
N133BGE-EAB Attention:
1. Please check your laptop model in compatible list or tell if wide screen or standard screen.
2. Please check the LCD screen size and resolution.
3. Please check the Data connector (14pin, 20pin, 30pin(S M L) ,40pin(S,M,L), 50pin 60pin ) and position
4. Please check the physical resolution pixels of LCD screen.
N133BGE-EAB Friendly Reminder :
We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
N133BGE-EAB SHIPPING & HANDING:
•We need 1-3 days to process the item and prepare to ship it
•The shipping fee has included the local handing and packaging cost.
N133BGE-EAB Shipping:
(Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
To most of the countries: 25-45 business days (such as Germany, Spain, Swden, Switzerland etc.)
To the USA, UK and Australia: 7-18 business days
To Russia: 25-60 business days due to Russia post is very slow
For faster delivery,please contact us for express details.
2.We ship your parcel worldwide as gift.Please make sure your shipping address is the right one.
N133BGE-EAB FAQ:
Q: How do you ship my goods N133BGE-EAB ?
Q: How long is the warranty of Innolux N133BGE-EAB ?
A: 90days warranty .
Q: Are you manufactory or trade company ?
Q: Can You declare my order of LCD panel glass Innolux N133BGE-EAB at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
N133BGE-EAB Shipping and Package :
N133BGE-EAB HD TN Matte LCD Laptop Monitor 13.3 Inch Slim EDP 30 Pins Up Down Brackets
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Innolux
Model Number :
N133BGE-EAB
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier