BA121S01-200
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model :
BA121S01-200
Diagonal Size :
12.1 inch
Pixel Format :
800(RGB)×600 [SVGA] 82PPI
Active Area :
246(H)×184.5(V) mm
Outline Dim. :
279(H)×209(V)×9.3(D) mm
Bezel Area :
249.05(H)×188.30(V) mm
Weight :
500g (Max.)
Designed For :
Industrial
Description
BA121S01-200 Original TFT 12.1 inch TFT LCD Module Display BA121S01-200
BA121S01-200 Product details :
BOE LCD SCREEN BA121S01-200
Panel Brand BOE
Panel Model BA121S01-200
Panel Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×600, SVGA,82PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 246(W)×184.5(H) mm
Bezel Opening 249.05(W)×188.30(H) mm
Outline Size 279(W)×209(H) ×9.3(D) mm
Surface Clear
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/65/75 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 12 o'clock
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K/16.7M 55% NTSC
Lamp Type WLED , 30K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 500g (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C