M121GNX2 R1
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
IVO
Model Name :
M121GNX2 R1
screen size :
12.1 inch
Resolution :
1024(RGB)×768, XGA, 123PPI
Display Area :
245.76(W)×184.32(H) mm
Outline Size :
279(W)×209(H) ×9(D) mm
Bezel Opening :
250.8(W)×189.4(H) mm
Brightness(cd/m²) :
350 cd/m² (Typ.)
Contrast :
800 : 1 (Typ.) (TM)
Used for :
industry
Description
12.1 inch TFT M121GNX2 R1 Industrial LCD Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
IVO LCD SCREEN M121GNX2 R1
Panel Brand IVO
Panel Model M121GNX2 R1
Panel Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 123PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Bezel Opening 250.8(W)×189.4(H) mm
Outline Size 279(W)×209(H) ×9(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 16 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K/16.7M 72% NTSC
Lamp Type 4 strings WLED , 30K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 518.7/545g (Typ./Max.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can I pay my goods M121GNX2 R1 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods IVO M121GNX2 R1 ?
Q: What happen if the IVO M121GNX2 R1 I receive can't work ?
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of IVO M121GNX2 R1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
We are one of the professional and experienced suppliers of 12.1 inch TFT M121GNX2 R1 Industrial LCD Panel Display , offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.