M101NWWB R3
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
IVO
Model Name :
M101NWWB R3
screen size :
10.1 inches
Resolution :
1280(RGB)×800, WXGA, 149PPI
Display Area :
216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Size :
229.46(W)×149.1(H) ×4.56(D) mm
Bezel Opening :
219.96(W)×139.6(H) mm
Brightness(cd/m²) :
350 cd/m² (Typ.)
Contrast :
800 : 1 (Typ.) (TM)
Used for :
industry / tablet
Description
IVO M101NWWB R3 1280x800 IPS 10.1 inch LCD Display for Industrial LCD Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
IVO LCD SCREEN M101NWWB R3
Panel Brand IVO
Panel Model M101NWWB R3
Panel Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Bezel Opening 219.96(W)×139.6(H) mm
Outline Size 229.46(W)×149.1(H) ×4.56(D) mm
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 45% NTSC
Lamp Type WLED , 25K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 160g (Max.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M101NWWB R3?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of M101NWWB R3 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long will I receive my goods M101NWWB R3 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can You declare my order of M101NWWB R3 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
We are one of the professional and experienced suppliers of IVO M101NWWB R3 1280x800 IPS 10.1 inch LCD Display for Industrial LCD Panel Display , offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
IVO
Model Number :
M101NWWB R3
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier