M084GNS1 R1
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
IVO
Model Name :
M084GNS1 R1
screen size :
8.4 inches
Resolution :
800(RGB)×600, SVGA, 119PPI
Display Area :
170.4(W)×127.8(H) mm
Outline Size :
203(W)×142.5(H) ×6.2(D) mm
Bezel Opening :
173.4(W)×131.2(H) mm
Brightness(cd/m²) :
350 cd/m² (Typ.)
Contrast :
600 : 1 (Typ.) (TM)
Used for :
industry
Description
M084GNS1 R1 IVO Industrial LCD Panel Display 8.4 Inch Lcd Display Screen
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
IVO LCD SCREEN M084GNS1 R1
Panel Brand IVO
Panel Model M084GNS1 R1
Panel Size 8.4"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 119PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 170.4(W)×127.8(H) mm
Bezel Opening 173.4(W)×131.2(H) mm
Outline Size 203(W)×142.5(H) ×6.2(D) mm
Surface Antiglare
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 16 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K/16.7M 45% NTSC
Lamp Type 8S4P WLED , 50K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 200/220g (Typ./Max.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,