GV215FHM-N10
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
manufacturer :
BOE
Model Name :
GV215FHM-N10
screen size :
21.5 inch
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Display size :
476.64(W)×268.11(H) mm
physical dimension :
485.6(W)×292.2(H) mm
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Brightness(cd/m²) :
350 cd/m² (Typ.)
Contrast :
1000:1 (Typ.) (TM)
Used for :
Industrial / Digital Signage
Description
21.5 inch 1920*1080 BOE GV215FHM-N10 Original Industrial LCD Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
BOE LCD SCREEN GV215FHM-N10
Panel Brand BOE
Panel Model GV215FHM-N10
Panel Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Outline Size 485.6(W)×292.2(H) mm
Surface Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M
Lamp Type WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 1.93Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 70 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can You declare my order of GV215FHM-N10 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of GV215FHM-N10 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods GV215FHM-N10 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can I pay my order of GV215FHM-N10 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
We are one of the professional and experienced suppliers of 21.5 inch 1920*1080 BOE GV215FHM-N10 Original Industrial LCD Panel Display , offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
BOE
Model Number :
GV215FHM-N10
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier