AUO LCD 15 Inch ;PANEL G150XG01 V1 for ATM POS Kiosk IPC (Industrial PC) and factory automation (FA)
Product details :
CMO LCD SCREEN G150X1-L01
Manufacturer CMO
Model Name G150X1-L01
Screen Size 15.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 304.128 × 228.096 (H×V)
Outline(mm) 326.5 × 253.5 × 14.35 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 307.4 × 231.3 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 450 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 700 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 8/17 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at -
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.2M 57% NTSC
Backlight 2 pcs CCFL , 50K hours , No Driver
Mass 1.10Kgs (Max.)
Used for Industrial Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) , Connector 20 pins
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -40 ~ 80 °C Operating Temp.: -30 ~ 70 °C
NOTICE:
Packing:
. In stocks to ensure prompt delivery.
. All products in good condition.
. We will share and update with you the latest information for LCD Screen parts.
Product Description:
2: Full Tested 100% Working By Real equipment before Shipping