MT185WHM-N10
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Panel Model :
MT185WHM-N10
Panel Size :
18.5"
Resolution :
1366(RGB)×768, WXGA, 84PPI
Display Area :
409.8(W)×230.4(H) mm
Bezel Opening :
413.4(W)×234.0(H) mm
Outline Size :
430.4(W)×254.6(H) ×11.4(D) mm
Panel Weight :
1.31Kgs (Typ.)
Designed For :
Desktop Monitor
Description
MT185WHM-N10 TFT LCD 18.5 inch tft screen Laptop monitor resolution 1366*768 lcd panels module
Product details :
BOE LCD SCREEN MT185WHM-N10
Manufacturer BOE
Model Name MT185WHM-N10
Screen Size 18.5 inch
Screen Type CELL , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1366(RGB)×768 (WXGA) 84PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 409.8 × 230.4 (H×V)
Outline(mm) 430.4 × 254.6 × 11.4 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 413.4 × 234.0 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/25/40 (Typ.)(CR≥10)
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 14S2P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 1.31Kgs (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C