NE156QUM-N62
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
NE156QUM-N62 (BOE074D)
Screen Size :
15.6 inch
Pixel Number :
3840(RGB)×2160 (UHD) 283PPI
Active Area(mm) :
344.218 × 193.622 (H×V)
Outline(mm) :
350.66 × 216.45 × 2.6 (H×V×D)
Response :
25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Outline Shape :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for :
Laptop
Description
15.6 inch 4K UHD 3840×2160 LCD Display NE156QUM-N62 for HP ZBook 15 G5 laptop lcd display screens
Product details :
BOE LCD SCREEN NE156QUM-N62 (BOE074D)
Manufacturer BOE
Model Name NE156QUM-N62 (BOE074D)
Screen Size 15.6 inch
Screen Type LCM , Oxide TFT-LCD
Pixel Number 3840(RGB)×2160 (UHD) 283PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 344.218 × 193.622 (H×V)
Outline(mm) 350.66 × 216.45 × 2.6 (H×V×D)
Treatment Antiglare
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 25(Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 8S8P WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (4 Lanes) , eDP1.4a , HBR2 (5.4G/lane) , 40 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C