NV116WHM-N41
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
NV116WHM-N41 (BOE0966)
Screen Size :
11.6 inch
Pixel Number :
1366(RGB)×768 (WXGA) 135PPI
Active Area(mm) :
256.125 × 144 (H×V)
Outline(mm) :
278 × 168 × 3 (H×V×D)
Work Mode :
ADS, Normally Black, Transmissive
Outline Shape :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for :
Laptop
Description
New NV116WHM-N41 11.6 inch LCD Laptop LCD Screen Assembly For hp probook x360 G5 w/Bezel Frame
Product details :
BOE LCD SCREEN NV116WHM-N41 (BOE0966)
Manufacturer BOE
Model Name NV116WHM-N41 (BOE0966)
Screen Size 11.6 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1366(RGB)×768 (WXGA) 135PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 256.125 × 144 (H×V)
Outline(mm) 278 × 168 × 3 (H×V×D)
Treatment Antiglare
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K 50% NTSC
Backlight 8S3P WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C