G085VW01 V3
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
868 Unit/Units per Month
Delivery Time :
5 working days
Packaging Details :
Carton + Foam Cotton
Model Name :
G085VW01 V3
Screen Size :
8.5"
Resolution :
800(RGB)×480, WVGA, 109PPI
Display Area :
184.8(W)×110.88(H) mm
Outline Size :
210(W)×134(H) ×10.5(D) mm
Bezel Opening :
189.8(W)×115.88(H) mm
Panel Weight :
320g (Typ.)
Designed For :
Industrial
Description
G085VW01 V3 Brand New Original 8.5 inch 800(RGB)×480 LCD Display Panel for Industrial Equipment for AUO
Product details :
AUO LCD SCREEN G085VW01 V3
Manufacturer AUO
Model Name G085VW01 V3
Diagonal Size 8.5 inches
Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Number 800(RGB)*480 [WVGA] 109PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Display size 184.8 * 110.88 mm (H*V)
physical dimension 210 * 134 * 10.5 mm (H*V*D)
Open area 189.8 * 115.88 mm (H*V)
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 200 (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (transmission)
Response Time 20/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, normally white display, transmissive
Support Color 262K, 50% NTSC
Light Source 6S4P WLED, 30K hours, no driver
Frame Rate 60Hz
weight 320g
Interface Type CMOS (1 ch, 6-bit), connector, 40 pins
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Storage temperature: -20 ~ 70 °C Working temperature: -20 ~ 70 °C
Why we were directly selected:
1. 6-month product warranty (excluding man-made damage)
All the goods for sale are in stock, and we can deliver the goods to you within 2 working days.
2. We have many different kinds of goods
What's more, you will get the lowest price with high quality.
Payment and Tax:
1.Alipay is perferred and safety
Shipping and Package :
Shipment:
· Please note: business/working days(NOT including the weekend or the holidays.)
· For faster delivery,please contact us for express details.
2.Please make sure your shipping address is the right one.
Return:
FAQ:
Q: Can You declare my order of G085VW01 V3 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of G085VW01 V3 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can I pay my order of G085VW01 V3 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
G085VW01 V3
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier