LM140LF2L
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model :
LM140LF2L (NCP002B)
Diagonal Size :
14.0 inch
Pixel Format :
1920(RGB)×1080 [FHD] 157PPI
Active Area :
309.312(H)×173.988(V) mm
Outline Dim. :
315.81(H)×197.57(V)×3(D) mm
Treatment :
Antiglare (Haze 25%)
Form Style :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Designed For :
Laptop
Description
LM140LF2L NARROW FHD EDP 30PIN Laptop LCD Screen Panda
LM140LF2L (NCP002B) Product details :
PANDA LCD Screen LM140LF2L (NCP002B)
Manufacturer PANDA
Model Name LM140LF2L (NCP002B)
Screen Size 14.0 inch
Screen Type LCM , Oxide TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 157PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 309.312 × 173.988 (H×V)
Outline(mm) 315.81 × 197.57 × 3 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%)
Luminance 220 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Work Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Good View at Symmetry
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
Before you ordered LM140LF2L (NCP002B) :
LM140LF2L (NCP002B) Payment:
1: we accept Alipay, PayPal,Western Union, TT here
2: All major credit cards are accepted through secure payment proces-sor ESCROW
3: Please make sure you read the entire description and agree to the transaction before buying.
LM140LF2L (NCP002B) Shipping and Package :
Narrow FHD EDP 30PIN Laptop LCD Screen Antiglare Panda LM140LF2L
LM140LF2L (NCP002B) Shipping details:
1.Delivery all over the world, with tracking number.
2.Fast Shipment. Usually, we dispatch it within 1-2 days after payment.
3.Shipping methods, ALI Standard Shipping , epacket DHL, UPS , TNT , Fedex, SF Express and so on.
LM140LF2L (NCP002B) Other Policies:
1: We are not responsible for any custom duty or import tax.
LM140LF2L (NCP002B) FAQ:
Q: When will my order 14.0 inch lcd panel LM140LF2L (NCP002B) ship?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: Can you test 14.0 inch lcd panel LM140LF2L (NCP002B) before shipping?