LM140GF1L02
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Panel Model :
LM140GF1L02 (NCP006A)
Screen Size :
14.0 inch
Pixel Number :
2560(RGB)×1600 (WQXGA) 215PPI
Active Area(mm) :
301.824 × 188.64 (H×V)
Outline(mm) :
306.824 × 205.84 × 2.4 (H×V×D)
Color Depth :
16.7M 71% NTSC
Outline Shape :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for :
Laptop
Description
PANDA 14 inch slim 30 pins 2560*1600 LM140GF1L02 laptop screen
LM140GF1L02 (NCP006A) Product details :
PANDA LCD Screen LM140GF1L02 (NCP006A)
Manufacturer PANDA
Panel Model LM140GF1L02 (NCP006A)
Panel Size 14.0"
Panel Type Oxide TFT-LCD, LCM
Resolution 2560(RGB)×1600, WQXGA, 215PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 301.824(W)×188.64(H) mm
Outline Size 306.824(W)×205.84(H)×2.4(D) mm
Surface Antiglare (Haze 25%)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 71% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Application Laptop
Signal Interface eDP (2 Lanes) , eDP1.4 , HBR2 (5.4G/lane) , 30 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Hello, before placing orders LM140GF1L02 (NCP006A) :
LM140GF1L02 (NCP006A) Advantages about us:
1. The LCD screens you buy are all 100% original authentic.
2. Our goods inventory is very sufficient and shipped within 72 hours.
3. Our packaging is professionally customized and very safe! Each package will have a fragile label
4. Product grade provides A grade (perfect) .
LM140GF1L02 (NCP006A) Shipping and Package :
PANDA LM140GF1L02 LCD Laptop Screen 14 Inch Slim 30 Pins 2560*1600
LM140GF1L02 (NCP006A) About the goods:
LM140GF1L02 (NCP006A) Return:
LM140GF1L02 (NCP006A) FAQ:
Q: Can you tested the LM140GF1L02 (NCP006A) before shipping ?
A: Of course , our lcd panel LM140GF1L02 (NCP006A) was Strictly tested before shipping.
Q: How to order PANDA LM140GF1L02 (NCP006A) ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the lcd panel LM140GF1L02 (NCP006A) I received can't work ?
Q: Are you manufactory or trade company?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
PANDA
Model Number :
LM140GF1L02
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier