N156BGA-EA3
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
N156BGA-EA3 (CMN15E6)
Screen Size :
15.6 inch
Pixel Format :
1366(RGB)×768 (WXGA) 100PPI
Active Area(mm) :
344.232 × 193.536 (H×V)
Outline(mm) :
350.73 × 223.8 × 3.2 (H×V×D)
Contrast Ratio :
600 : 1 (Typ.) (TM)
Outline Shape :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for :
Laptop
Description
15.6 inch N156BGA-EA3 LCD Screen Display Assembly For HP Pavilion x360 Convertible PC 15-CR0000
N156BGA-EA3 (CMN15E6) Product details :
Innolux LCD SCREEN N156BGA-EA3
Manufacturer Innolux
Model Name N156BGA-EA3
Screen Size 15.6 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1366(RGB)×768 (WXGA) 100PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 344.232 × 193.536 (H×V)
Outline(mm) 350.73 × 223.8 × 3.2 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Response 3/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (1 Lane) , Connector 30 pins
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
N156BGA-EA3 (CMN15E6) Why choose us?
2. Our choices of shipping include register airmail, DHL, UPS, FEDEX, TNT, AREX and EMS.
3. Amazing service here.
N156BGA-EA3 (CMN15E6) Payment:
1. We accept Paypal, MoneyGram, T/T , Western Union, Bank Transfer and Cash.
2. 100% payment for little value bill.
N156BGA-EA3 (CMN15E6) Shippment & Packing
N156BGA-EA3 (CMN15E6) After Sale Service:
1. Warrancy policy: 3months since shipment.
2. We will send you the replacement to you after received the broken part.
3. Evaluate the customs rish and choose safest shipping company during different period.
4. Follow status up time by time until the goods arrival.
N156BGA-EA3 (CMN15E6) FAQ:
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can I pay my order of N156BGA-EA3 (CMN15E6) via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of N156BGA-EA3 (CMN15E6) ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Innolux
Model Number :
N156BGA-EA3
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier