LQ121S1LG73
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Panel Model :
LQ121S1LG73
Panel Size :
12.1"
Resolution :
800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Display Area :
246(W)×184.5(H) mm
Bezel Opening :
249.6(W)×188.1(H) mm
Outline Size :
265(W)×205(H)×10(D) mm
Panel Weight :
550g (Max.)
Application :
Industrial
Description
12.1 inch 82ppi lcd screen LQ121S1LG73 For Sharp 800×600 gaming LCD Display Module
LQ121S1LG73 Product details :
SHARP LCD SCREEN LQ121S1LG73
manufacturer SHARP
Model Name LQ121S1LG73
screen size 12.1inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×600 SVGA 82PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 246(horizontal)×184.5(vertical) mm
physical area 265 (horizontal) × 205 (vertical) × 10 (thickness) mm
open area 257.3(horizontal)×188.1(vertical) mm
Contrast Matte, Hard coating (3H)
Display 450 cd/m² (Typ.)
contrast 800:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing angle 80/80/60/60 (Typ.) (CR≥10)
display mode TN, Normally White, Transmissive
Number of color 16.7M , 100% sRGB
Reaction time 30 (Typ.)(Tr+Td);
Backlight type WLED , 50K hours, with LED driver
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Panel weight 550g (Max.)
Signal 20 pins LVDS (1 ch, 8-bit) , terminal
drive voltage 3.3V (Typ.)
working Storage temperature: -30 ~ 80 °C Operating temperature: -30 ~ 80 °C
Thank you to choose our product extremely.
We will provide you with the best quality and most cost-effective products.
Our aim is to perfect the product quality for a long-time business.
So, please rest assured to choose, please contact us if have any questions.
LQ121S1LG73 Payment:
1.We accept payment method: T/T,PayPal, Western Union,Credit Card,Escrow and others.
2. Full payment must be paid within 3 days after order confirmed.
3.The buyer is responsible for any tax or duty charged on their country.
LQ121S1LG73 Shippment & Packing
LQ121S1LG73 About Shipment Terms:
3. Tracking number will be shared with you when we got it from the logistics company.
LQ121S1LG73 Return & Replace:
1. If the products you received are Non-artificial damaged, please notify us in 3 days.
2. Products should be returned with original package and be in good condition if possible.
3. Customers need to bear the freight of returned product.
LQ121S1LG73 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of LQ121S1LG73 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders of LQ121S1LG73 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LQ121S1LG73 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of LQ121S1LG73 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Sharp
Model Number :
LQ121S1LG73
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier