G150XAN02.0
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
G150XAN02.0
Screen Size :
15.0 inch
Pixel Number :
1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Display Area :
304.128(W)×228.096(H) mm
Outline(mm) :
326.5(W)×253.5(H)×9(D) mm
Contrast Ratio :
1000:1 (Typ.) (Transmission)
Display Colors :
16.2M , 60% NTSC
Used for :
Industrial
Description
G150XAN02.0 Industrial AUO 15 inch 1024x768 IPS TFT LCD Panel
G150XAN02.0 Product details :
AUO LCD SCREEN G150XAN02.0
Panel Brand AUO
Panel Model G150XAN02.0
Panel Size 15.0 inches
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening 309.9(W)×236.36(H) mm
Outline Size 326.5(W)×253.5(H)×9(D) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.2M , 60% NTSC
Lamp Type WLED , 50K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Designed For Industrial
Panel Weight 920g (Max.)
Touch Panel Without
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Working: -20 ~ 70 °C ; Storage: -20 ~ 70 °C
G150XAN02.0 Industrial AUO 15 inch 1024x768 IPS TFT LCD Panel with 500 nits and 20 pin LVDS cables
G150XAN02.0 About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
We will ship it in 3 working days after your paying.Buyer is responsible for customs duty fee.
G150XAN02.0 Logistics:
1. Worldwide shipping.
2. Orders will be delivered in 3 working days after receiving full payment.
3. Major express partners: DHL, Fedex, TNT, EMS, Aramex.
4. We are not responsible for any customs duties and additional taxes.
G150XAN02.0 Shipping:
1. We will test them strictly before shipment.
3. We will send the product within 3 working days after receiving the order.
5. * The United States, United Kingdom and Australia can take between 7 and 30 working days.
6. * Canada may take 8-35 business days.
7. * France / Spain / Germany may take 8-30 business days.
8. * Eastern Europe may take 16-30 business days.
9. * Italy / Brazil / South America may take 30-50 business days.
10. * shipped by DHL Express: 8-12 business days (you need to pay extra fee).
G150XAN02.0 Return& Refund:
Please read the item description and check the pictures carefully before bidding.
Return items must have all original packaging and in good condition.
G150XAN02.0 FAQ:
Q: How to make payment of G150XAN02.0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can You declare my order of G150XAN02.0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of G150XAN02.0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of G150XAN02.0 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
G150XAN02.0 Shippment & Packing
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
G150XAN02.0
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier