LQ156D1JW06
MOQ :
2 pcs
Model Name :
LQ156D1JW06
Screen Size :
15.6 inch
Pixel Number :
3840(RGB)×2160(UHD) 282PPI
Active Area(mm) :
345.6(W)×194.4(H) mm
Outline(mm) :
367.98(W)×218.31(H)×3.2(D) mm
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Number of colors :
16.7M , 100% sRGB
Used for :
Laptop
Description
Sharp Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Pane LQ156D1JW06 For Dell 0T41VN 3480x2160 Non-touch
LQ156D1JW06 Product details :
Sharp LCD Screen LQ156D1JW06 (SHP1450)
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ156D1JW06 (SHP1450)
Screen size 15.6 inches
Panel Type Oxide TFT-LCD , Liquid Crystal Module;
Resolution 3840(RGB)×2160(UHD) 282PPI
Pixel configuration RGB vertical bars
Display size 345.6(W)×194.4(H) mm
Outline(mm) 367.98(W)×218.31(H)×3.2(D) mm
Surface Antiglare (Haze 42%), Hard coating (3H)
Display brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Best View on Symmetry
Reaction time 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Optical mode IPS, Normally Black, Transmissive
Number of colors 16.7M , 100% sRGB
Backlight type WLED , 15K hours, with LED driver
Refresh rate 60Hz
Touch Screen Without
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Application Laptop
Signal eDP (4 Lanes) , eDP1.3 , HBR2 (5.4G/lane) , 40 pins , terminal
drive voltage 3.3V (Typ.)
working Operating: 0 ~ 50 °C ; Storage: -20 ~ 60 °C