B156HAB01.0
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
B156HAB01.0 (AUO10ED)
Screen Size :
15.6 inch
Pixel Number :
1920(RGB)×1080 (FHD) 141PPI
Active Area(mm) :
344.16 × 193.59 (H×V)
Outline(mm) :
359.5 × 223.8 × 4.4 (H×V×D)
Luminance :
220 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio :
800 : 1 (Typ.) (TM)
Used for :
Laptop
Description
15.6 inch B156HAB01.0 LCD Screen Display replace for Dell Inspiron 15-5568 5568 5578 B156HAB01.0 LED LCD Touch Screen
Product details :
AUO LCD SCREEN B156HAB01.0 (AUO10ED)
manufacturer AUO
Model Name B156HAB01.0 (AUO10ED)
screen size 15.6"
Screen type Screen assembly, a-Si TFT-LCD
Resolution 1920(RGB)×1080 (FHD) 141PPI
Pixel arrangement RGB vertical bar
Display size 344.16 × 193.59 mm (H×V)
physical dimension 359.5 × 223.8 × 4.4 mm (H×V×D)
Surface treatment Glare (Haze 0%)
Display brightness 220 cd/m² (Typ.)
Contrast 800: 1 (Typ.) [Transmission]
Best perspective Full view
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
responding 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 262K , 45% NTSC
Backlight type WLED, 15K hours, with LED driver
Screen weight Thin screen (PCBA straight, thickness ≤3.2mm)
Apply to notebook
Refresh rate 60Hz
Touch function On-Cell Touch
Interface Type eDP (2 Lanes), connector, 40 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
15.6 inch B156HAB01.0 LCD Screen Display replace for Dell Inspiron 15-5568 5568 5578 B156HAB01.0 LED LCD Touch Screen 15.6 inch FHD Display
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
Quality and Guarantee and Delivery Customs:
FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of B156HAB01.0 (AUO10ED) ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How long will I receive my goods B156HAB01.0 (AUO10ED) ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B156HAB01.0 (AUO10ED) ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of B156HAB01.0 (AUO10ED) via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
B156HAB01.0
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier