B131HW02 V0 (MS_0025)
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
B131HW02 V0 (MS_0025)
Screen Size :
13.1 inch
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD, 168PPI
Active Area :
289.152(W)×162.648(H) mm
Outline Dim. :
299.1(W)×184.3(H) ×3(D) mm
Shape Style :
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Luminance :
300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
500:1 (Typ.) (TM)
Description
13.1 inch B131HW02 V0 v.0 13.1 inch LCD screen display for SONY VAIO VPC-Z 1920*1080 display
Product details :
AUO LCD SCREEN B131HW02 V0 (MS_0025)
manufacturer AUO
Model Name B131HW02 V0 (MS_0025)
screen size 13.1 inches
Screen type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 168PPI
Pixel arrangement RGB Vertical Stripe
Display size 289.152(W)×162.648(H) mm
Outline Size 299.1(W)×184.3(H) ×3(D) mm
Surface Matte, Hard coating (4H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 55/55/50/55 (Typ.)(CR≥10)
responding 3/13 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of Colors 16.7M 98% NTSC
Backlight type 6 strings WLED, 10K hours, without driver
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Apply to Laptop
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system eDP (2 Lanes), 30 pins, connector
Supply voltage 2.5V (Typ.)
Maximum Working: 0 ~ 50 °C; Storage: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
Refunds:
All returns must be notified prior to return.
Buyer should pay 2-way shipping for exchange due to buyer's wrong ordering of parts.
Returned items must be in all original packaging and undamaged.
Return and insurance fees are non-refundable for refunds or reshipments.
Shipping charges are non-refundable.
FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B131HW02 V0 (MS_0025) ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: How to make payment of B131HW02 V0 (MS_0025) ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
B131HW02 V0 (MS_0025)
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier