B140HTT01.0
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
B140HTT01.0 (AUO103D)
Screen Size :
14.0 inch
Display Area :
309.14(H)×173.89(V) mm
Outline Size :
326.18(H)×205.1(V) ×5(D) mm
Form Style :
Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Touch Panel :
PCAP
Brightness :
270 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
500:1 (Typ.) (TM)
Description
B140HTT01.0 14.0 inch LCD Laptop Screen for lenovo
Product details :
AUO LCD SCREEN B140HTT01.0 (AUO103D)
Panel Brand AUO
Panel Model B140HTT01.0 (AUO103D)
Panel Size 14.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080 [FHD] 157PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 309.14 × 173.89 mm (H×V)
Outline Size 326.18 × 205.1 × 5 mm (H×V×D)
Surface Hard coating (7H)
Brightness 270 (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 8 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 262K , 60% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Touch Screen PCAP
Designed For Laptop
Form Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Signal Interface eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , Connector, 40 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
Regarding rates and receipts:
FAQ:
Q: How can I trace my order of B140HTT01.0 (AUO103D) ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long will I receive my goods B140HTT01.0 (AUO103D) ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of B140HTT01.0 (AUO103D) ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can I pay my order of B140HTT01.0 (AUO103D) via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
B140HTT01.0
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier