G070VW01 V1
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
G070VW01 V1
Resolution :
800×480(RGB) [WVGA] 133PPI
Display size :
152.4 × 91.44 mm (H×V)
Bezel Area :
154.2 × 93.24 mm (H×V)
Outline Size :
170(horizontal)×111(vertical) ×8.5(thick) mm
Viewing angle :
65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10)
Designed For :
Industrial
Touchscreen :
Without
Description
C102EVN01.0 New Original 10.2 inch LCD Display Panel for Car GPS Navigation DVD Player for AUO
Product details :
AUO LCD SCREEN G070VW01 V1
manufacturer AUO
Model Name G070VW01 V1
Diagonal size 7.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 800(RGB)×480 WVGA 133PPI
Pixel arrangement RGB Vertical Stripe
Display size 152.4(Horizontal)×91.44(Vertical) mm
Outline(mm) 170(horizontal)×111(vertical) ×8.5(thick) mm
Visual size 154.4(Horizontal)×93.44(Vertical) mm
Surface treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Display brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (transmission)
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10)
responding 12/18 (Typ.)(Tr/Td) ms
Color Depth 262K/16.2M 50% NTSC
Backlight type WLED, 30K hours, with LED driver
Used for Industrial
Refresh rate 60Hz
Touchscreen Without
Interface Type 20 pins LVDS (1 ch, 6/8-bit), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Application Environment Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
AUO 7.0 inch lcd tv screen spare part 800*480 Aspect Ratio(15:9) G070VW01 V1
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
Feedback:
- If you are not satisfied with my product, please contact me.
FAQ
Q: Do you accept sample orders for G070VW01 V1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of G070VW01 V1?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for G070VW01 V1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can You declare my order of G070VW01 V1 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AUO
Model Number :
G070VW01 V1
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier