HM236WU3-110
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
HM236WU3-110
Screen Size :
23.6"
Pixel Format :
1920(RGB)×1080, FHD 93PPI
Active Area :
521.28(W)×293.22(H) mm
Outline Dim. :
535.9(W)×307(H) mm
Transmissivity :
5.3% (Typ.)(with Polarizer)
Lamp Type :
No B/L
Used for :
Desktop Monitor
Input Voltage :
5.0V (Typ.)
Environment :
Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Description
Lcd Monitors 23.6 inch HM236WU3-110 1920*1080 TFT LCD Panel Screen Display
HM236WU3-110 Product details :
Brand BOE
Model P/N HM236WU3-110
Diagonal Size 23.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 93PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 521.28(W)×293.22(H) mm
Outline Size 535.9(W)×307(H) mm
Brightness 0 cd/m²
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Best View on 6 o'clock
Display Colors 16.7M 72%NTSC
Frequency 60Hz
Weight 730g (Max.)
Surface Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td)
Transmissivity 5.3% (Typ.)(with Polarizer)
Lamp Type No B/L
Touch Screen Without
Application Desktop Monitor
Driver IC COFBuilt-in 6 source + 3 gate chips
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
HM236WU3-110 Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
HM236WU3-110 Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
HM236WU3-110 FAQ:
Q: Can you tested the HM236WU3-110 before shipping ?
A: Of course , our lcd panel HM236WU3-110 was Strictly tested before shipping.
Q: How to order HM236WU3-110 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the lcd panel HM236WU3-110 received can't work ?
Q: Are you manufactory or trade company?
Send your message to this supplier
Send Now