M270DTN01.000
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer :
AUO
Model Name :
M270DTN01.000
screen size :
27 inch
Resolution :
2560(RGB)×1440, Quad-HD, 108PPI
Display size :
596.74(W)×335.664(H) mm
Brightness :
350 cd/m² (Typ.)
Display Colors :
16.7M 99% sRGB
Apply to :
Desktop Monitor Gaming
Description
AUO M270DTN01.000 2560*1440 Desktop LCE SCREEN
Product details :
AUO LCD SCREEN M270DTN01.000
Panel Brand AUO
Panel Model M270DTN01.000
Panel Size 27.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 2560(RGB)×1440, Quad-HD, 108PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 596.736(W)×335.664(H) mm
Bezel Opening 601.6(W)×340.15(H) mm
Outline Size 613.6(W)×356.85(H) ×10.9(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 3.5/1.5 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 98% sRGB
Lamp Type 18S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 144Hz
Used for Desktop Monitor Gaming
Touch Screen Without
Panel Weight 2.20Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (8 ch, 8-bit) , 130 pins Connector
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
AUO M270DTN01.000 2560*1440 , Quad-HD, 108PPI Desktop Monitor Gaming LCE SCREEN
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,