LTM270HP01-Q01
Place of Origin :
China
MOQ :
1pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LTM270HP01-Q01
Screen Size :
27.0inch
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 81PPI
Used for :
Desktop Monitor
Active Area :
597.888(W)×336.312(H) mm
Outline (mm) :
620.9(W)×362.4(H)×14.1(D) mm
Luminance :
300 cd/m² (Typ.)
Viewing angle :
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Signal Type :
LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Environment :
Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
Description
LTM270HP01-Q01 NEW 27.0 inch 1920*1080 LCD Display Screen
Product details :
Samsung LCD Screen LTM270HP01-Q01
Manufacturer Samsung
Model Name LTM270HP01-Q01
Screen Size 27.0inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 81PPI
Pixel layout RGB Horizontal Stripe
Active Area 597.888(W)×336.312(H) mm
Bezel Opening -
Outline (mm) 620.9(W)×362.4(H)×14.1(D) mm
Treatment Antiglare (Haze 2.3%), Hard coating (2H)
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 3000:1 (Typ.) (TM)
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 8 (Typ.)(G to G)
View Direction Symmetry
Operating Mode PVA, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source WLED [14S3P] , 30K hours , W/O Driver
Mass 3.85Kgs (Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
Shipping:
FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LTM270HP01-Q01 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of LTM270HP01-Q01 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can You declare my order of LTM270HP01-Q01 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Samsung
Model Number :
LTM270HP01-Q01
Place of Origin :
China
MOQ :
1pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier