B173RW01 V5
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
B173RW01 V5
Diagonal Size :
17.3''
Display Area :
382.08(W)×214.92(H) mm
Resolution :
1600(RGB)×900, HD+, 106PPI
Contrast Ratio :
500:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle :
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Description
RGB 1600*900 B173RW01 V5 LCD Moudle for AUO
B173RW01 V5 LCD Panel Product details :
AUO LCD SCREEN B173RW01 V5
Panel Brand AUO
Panel Model B173RW01 V5
Panel Size 17.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1600(RGB)×900, HD+, 106PPI
Pixel Format RGB Vertical bars
Display Area 382.08(W)×214.92(H) mm
Bezel Opening 385.08(W)×217.92(H) mm
Outline Size 398.1(W)×232.8(H)×5.8(D) mm
Surface Specular (Haze 0%)
Brightness 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 8 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K , 60% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Signal Interface 40 pins LVDS (2 ch, 6-bit) , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -20 ~ 60 °C